Co může způsobit pozdní vyhledávání úniku vody

Jednou z nehod, které se mohou v domácnosti stát, je prasknutí vodovodního či odpadního potrubí. Rozhodně se nejedná o nic příjemného, a jeho včasné odhalení je velmi důležité pro prevenci větších škod.

Avšak faktem je, že vyhledávání úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody, či i jen jeho zpozorování, není zrovna jednoduché. Na vině je především fakt, že většina tohoto potrubí je vedena ve zdech a stěnách, tedy mimo náš zrak. Nemůžeme jej tedy jen tak pravidelně prohlížet.

instalater1

Pokud se pak jedná o menší prasklinku či uvolnění, kterým protéká jen malé množství vody, nemusíme si jej dlouho všimnout. A pokud jej po delší době objevíme, může být obtížné zjistit, odkud přímo vytéká, neboť místo, kde se nejvíce projeví, je to, kde se naakumuluje, nikoliv místo poškození.

Co se však v takovém případě, že si tekoucího potrubí delší dobu nevšimneme, může stát? Popravdě, nic příjemného. Tím hlavním důsledkem budou promáčené zdi a stěny. Tím se nejen zvýší vlhkost v domě, ale zároveň se i vytvoří ideální prostředí pro rozvoj plísní. A to rozhodně není nic zdraví prospěšného.

To však není jediný problém. Voda může zeď podmáčet a narušit statiku. Pokud bude působit dlouho, pak dokonce do té míry, že bude nutná sanace. O tom, že nadměrná vlhkost poškodí i náš majetek, například dřevěný nábytek, asi není třeba hovořit.

instalater2

Pokud bydlíme v bytě, pak máme o problém víc. Nemusíme totiž zasáhnout jen sebe, ale i sousedy pod námi a vedle nás. A ti po nás budou (naprosto oprávněně) požadovat náhradu škody. Ty se mohou vyšplhat do velkých výšek.

Je tedy jasné, že je lepší tomu všemu předejít. Ale jak, když, jak již bylo řečeno, není včasné odhalení úniku vody nijak jednoduché?

Zde přijdou ke slovu pravidelné odborné prohlídky. Je vhodné nechat jednou za čas své vodovodní a odpadní potrubí prohlédnout odborníkem. Jistě, bude vás to něco stát, ale věřte, že je to lepší, než následné placení škody a řešení problémů.

2.7/5 - (3 votes)