Pořídit si asic miner není levná záležitost

Bitcoin byl první měnou, která doslova udělala převrat ve finanční oblasti. Kdo by si z dřívější generace jen pomyslel, že vzniknou peníze, na které si nikdo nebude moci vůbec sáhnout. A navíc, že získají tak vysoké finanční ohodnocení. Kdo tuto situaci po vzniku Bitcoinu podcenil, zřejmě si párkrát posteskl, že je prodal nebo vyměnil za něco jiného.
bitcoin na černé ploše
Přesto se na počátku našli jedinci, co se pustili do sběru digitální měny ve hrách a ostatních reklamních kampaních. Sice to bylo takové paběrkování, ale dalo se na tom něco vydělat. Posléze jak jeho cena stoupala přímo kosmickou rychlostí, tak se začalo uvažovat o jiném způsobu získávání. Ano není problém měnu nakoupit na burze, uschovat ve virtuální peněžence, kde se vám neztratí, ale ani vy nesmíte zapomenout na přístupové údaje, jinak je vše ztraceno. Počkat, až se cena vyšplhá na nějakou příznivou sumu a prodat. Výdělek může být stejně tak jistý jako prodělek. Lepší je si Bitcoiny vytěžit. Ovšem i to má svoje úskalí a to je počáteční cena mineru – neboli těžebního stroje.
zelené kódy a bitcoin

Těžba Bitcoinu

Z počátku stačil úplně obyčejný procesor počítače. Často se můžete, setkat se zkratkou CPU. Stačilo pouhé zapnutí specializovaného programu a už to jelo. Ovšem doba jde kupředu a tak tohle byste v dnešní době neměli ani zkoušet. Víc zaplatíte za účet za elektřinu, než vůbec cokoliv získáte. Později se dal prostor grafickým kartám, samozřejmě musely už stát se svým výkonem na vysoké příčce a být poměrně dost výkonné. Ale ani to časem nebylo ideální. Pokud se nyní chcete zaměřit na těžbu Bitcoinu, tak jedině pomocí specializovaného zařízení, které má zkratku ASIC – Application-Specific Integrated Circuit. Asic miner není rozhodně žádná levná záležitost, na druhou stranu jsou to naprosto jednoúčelové čipy s extrémně velkou rychlostí a výkonem. Tudíž odvádí v praxi slušné výsledky. Dále to jasně potvrzuje teorii, čím budete vlastnit výkonnější těžební stroj, tím budete mít větší šance na odhalení a následně na získání odměny.