Rybářské tašky

Každý rybář dobře ví – a mohl by sáhodlouze vyprávět – kolik různých propriet s sebou musí „vláčet“, chce-li jít k vodě dobře připraven a vybaven.
Jsou to rybářské potřeby od různých nezbytných drobnůstek, jako jsou háčky, číhátka, olůvka, hlásiče, karabinky, kleště, peany, nástrahy, vlasce, šňůry, nože… až po ty větší jako naviják, trojnožku, vidlice, praky, čeřen, podběrák, kyblík s návnadou, no a samozřejmě přes rameno má ještě v samostatném vaku uloženy dva pruty.

rybářská taška

To vyžaduje přesný systém třídění a dokonalý pořádek ve výbavě. Vše musí mít uloženo v různých krabičkách, sáčcích, pouzdrech, jednak aby to bylo v potřebný okamžik po ruce, ale také proto, aby se jednotlivé, většinou dosti drahé, věcičky o sebe vzájemně nepoškodily, nezamotaly se do sebe, a podobně.
__________________________________________________________________________________
Jistě je už teď patrné, že všechny jmenované a ještě spousta nejmenovaných rybářských potřeb musí být umístěny v kvalitní a praktické rybářské tašce. Těch je v současnosti na trhu dostatek, stačí si jen vybrat podle svých vlastních potřeb.

Třeba taková rybářská taška sumcařská, přívlačová nebo chladící pro živé nástrahy má uspořádaní kapes, kapsiček a přihrádek pro velikost výbavy konkrétního způsobu rybolovu nebo podle druhu lovených ryb.
Tak třeba do tašky vláčecí dáte všechno, co pstruhový rybář potřebuje: nastavitelné oddíly na pstruhové těsto, oddělitelnou kapsu s průhlednými přihrádkami na uložení háčků a návazců, uzavíratelnou kapsu na drobné příslušenství. Taška se může nosit za rukojeť, anebo za nastavitelný ramenní pás.

Rybářských tašek je nabízen opravdu velký výběr – různé materiály (často bývají z polyesteru a potažené PCV, takže jsou nepromokavé), velikosti, modely. Vybrat si může každý a určitě budete spokojeni.
__________________________________________________________________________________
Ale to ještě není zdaleka všechno. Rybář potřebuje termosku s teplým nápojem a svačinu – zde používá termotašky, v nichž si uchovává teplé či studené nápoje a potraviny třeba na celý den.
Pak potřebuje také židličku nebo křesílko – vždyť u vody sedí celé hodiny a čeká a čeká…

kufřík

Tam, kde není možnost dojet autem až k vodě, musí mít potřeby systematicky uspořádané, aby je popadl najednou a nemusel se k vozidlu vracet pro zapomenuté věci.

Musí mít zkrátka všechno s sebou. Věřte, že s sebou vleče opravdu pořádný ranec. A to ještě mnohdy nezabere ani čudlička.
Chudák rybář…

5/5 - (1 vote)