Žehlička s parním generátorem aneb sázka na jistotu?!

I když žehlení prádla není pro mnohé oblíbenou činností, lze si v dnešní době vše velmi ulehčit. Osvědčeným a především zaručeným pomocníkem je parní žehlička s generátorem. Je výkonnější a efektivnější než napařovací žehlička. Kdo vyzkouší, už těžko se vrátí k původní napařovací či jiné obyčejné žehličce. Parní žehlička s generátorem disponuje mnoha výhodami. Zejména velká externí nádoba je značným pozitivem.
 žehlící plocha
Proč si pořídit žehličku s parním generátorem?
 
·         je mnohem lehčí než klasická napařovací žehlička,
·         lépe se drží v ruce a rovněž je i snadnější v rámci manipulace,
·         lze ji nechat na žehlicím prkně, neboť pára vychází z přístroje jen po stlačení příslušného tlačítka,
·         efektivnost, rychlost, snadnost žehlení,
·         není třeba instalovat na žehličce druh materiálu, díky technologii vyžehlí precizně jakýkoliv typ,
·         dokonale rychle vyžehlí i velmi zmačkaný či přesušený oděv, včetně švů i kapes,
·         dokonale vyžehlí kvalitně i rychle prádlo ve vertikální poloze,
·         úspora času, není třeba regulovat teplotu ani doplňovat nádržku vodou.
 
Parametry pro výběr adekvátní žehličky s parním generátorem
 
Předně je třeba se zaměřit na daný výkon elektrického přístroje. Standard parního výkonu by měl být okolo 100g/min. Jedná se o množství páry, které může žehlička vyvinout na jeden ráz po zmáčknutí tlačítka na přístroji. Žehličky nejvyšší kvality disponují hodnotou až 400 g/min. Ohledně parního tlaku u kvalitní žehličky by měl být okolo čtyř až šesti barů.
 
Podstatný význam má i žehlicí plocha. Mezi kvalitní materiál náleží keramika a smalt. Mezi dostupné v rámci nabízejícího sortimentu naleznete i žehlicí plochy z hliníku nebo teflonu. Zde je však potenciální riziko poškození žehlicí plochy. Vyplatí se investovat do kvality. Je dobré se zaměřit při výběru i na efektivní funkce, jako například již výše uvedená možnost vertikálního žehlení, či funkce „anti drip/drip stop“, což eliminuje kapání vody ze žehličky, čímž nevzniknou na oblečení skvrny od vody apod.
 starožitná žehlička
Nějaké slabé stránky či nedostatky?
 
Především to může být vyšší pořizovací cena. Rovněž zabere více místa oproti klasické žehličce. Díky velkému proudu páry je třeba mít žehlicí prkno mající savý a propustný potah.

4/5 - (1 vote)